0

V košíku nemáte prozatím žádné zboží.

Jak se správně změřit

Nevíte jak se správně změřit? Žádný strach – řiďte se naším jednoduchým návodem a vše půjde hladce. Při zjišťování vašich tělesných rozměrů stůjte přirozeně. Nenapínejte nebo naopak nestahujte svaly, ani nezatahujte břicho.

Jak se správně změřit ilustrace

Límeček

Měřte okolo nejširší části krku. Ujistěte se, že krejčovský metr je obtočen kolem celého krku a obvod změřte s ukazováčkem vloženým pod krejčovským metrem. Tak budete mít jistotu, že límeček nebude příliš těsný.

Hrudník

Obtočte krejčovský metr kolem nejširší části hrudníku – těsně pod podpažím a přes lopatky, v horizontální poloze směrem k zemi.

Obvod pasu

U košilí vyštíhleného střihu SLIM je důležité se nezapomenout změřit i v pase, aby vám košile nebyla vespod příliš těsná.

Rukávy

Nejprve měřte od šíje směrem ke konci ramene. Poté měřte od ramene směrem k zápěstí, nebo k místu, kde si přejete mít manžetu. Při měření vždy ohněte ruku v lokti. Sečtěte tato dvě měření a výsledek zaokrouhlete na nejbližší dostupnou délku rukávu.

Délka rukou a tedy i rukávů u košile je velice často spojena s výškou postavy. Pokud si při výběru košile nejste jisti, vždy zkonzultujte tabulku velikostí v detailu zboží.

  • Na výšku 164/170 se jedná o rukávy zkrácené.
  • Pro výšku 176/182 jde o rukávy standardní
  • Výška 188/194 má rukávy prodloužené.
  • Výška 206 má rukávy extra prodloužené.

Jedná se pouze o orientační údaje. Vždy platí, že je nejlepší se změřit.