0

V košíku nemáte prozatím žádné zboží.

Jak se správně změřit - pánské košile

2 minut čtení
Jak se správně změřit - pánské košile

Nevíte jak se správně změřit? Žádný strach – řiďte se naším jednoduchým návodem a vše půjde hladce. Při zjišťování vašich tělesných rozměrů stůjte přirozeně. Nenapínejte nebo naopak nestahujte svaly, ani nezatahujte břicho.

Límeček

Měřte okolo nejširší části krku. Ujistěte se, že krejčovský metr je obtočen kolem celého krku a obvod změřte s ukazováčkem vloženým pod krejčovským metrem. Tak budete mít jistotu, že límeček nebude příliš těsný.

Hrudník

Doporučujeme ruce pouze lehce zvednout do stran, nemusíte je úplně vypínat. Obtočte krejčovský metr kolem nejširší části hrudníku – ideálně přímo přes prsa.

Obvod pasu

U košilí vyštíhleného střihu SLIM je důležité se nezapomenout změřit i v pase, aby vám košile nebyla vespod příliš těsná.

Rukávy

Při měření doporučujeme ohnout ruku v loktu, aby bylo vidět, jak daleko je potřeba rukáv napnout. Změřte od okraje ramene směrem k zápěstí, nebo k místu, kde si přejete mít manžetu.

Délka rukou a tedy i rukávů u košile je velice často spojena s výškou postavy. Pokud si při výběru košile nejste jisti, vždy zkonzultujte tabulku velikostí v detailu zboží.

  • Na výšku 164/170 se jedná o rukávy zkrácené.
  • Pro výšku 176/182 jde o rukávy standardní
  • Výška 188/194 má rukávy prodloužené.
  • Výška 206 má rukávy extra prodloužené.

Jedná se pouze o orientační údaje. Vždy platí, že je nejlepší se změřit.